Ilustration image
Výroba kordových tkanin
Ilustration image
KORDÁRNA Plus a. s., letecký pohled

Prodej společnosti Texiplast a.s.

TEXIPLAST z portfolia investiční skupiny JET Investment převezme mezinárodní lídr trhu technických tkanin: Low & Bonar PLC

 

Brněnská investiční skupina se dohodla na prodeji výrobce technických tkanin

 

V pátek 6. září 2013 došlo k završení dohody o prodeji společnosti TEXIPLAST, a.s., která patří do portfolia brněnské investiční skupiny JET Investment. Slovenského výrobce tkaných a pletených geosyntetik pro stavebnictví získala skupina Low & Bonar PLC, přední mezinárodní výrobce materiálů pro průmyslové využití.

 

Prodej společnosti TEXIPLAST, a.s. je logickým vyústěním strategie, kterou JET Investment vytýčil v KORDÁRNĚ Plus a.s. při její akvizici v roce 2010. V průběhu uplynulého období brněnská investiční skupina rozvíjela a investovala především do výroby a prodeje kordových tkanin pro pneumatikářský průmysl a technických tkanin s uplatněním v těžařském průmyslu.

 

„Trh geosyntetik se postupně konsoliduje a pro další rozvoj TEXIPLASTu je důležitá jeho integrace do oborově silné globální společnosti, kterou Low & Bonar bezesporu je. Další společnost z našeho uskupení KORD Group, KORDÁRNA Plus, se bude nadále věnovat rozvoji svého strategického výrobního programu, ke kterému v letošním roce navíc přibyla výroba high-tech tkanin na bázi karbonu,” přiblížil, co předcházelo strategickému rozhodnutí Ing. Marek Malík, předseda představenstva společnosti KORDÁRNA Plus a.s.

 

Prodej by měl být podle vyjádření kupujícího jednoznačně spojen s organickým růstem společnosti TEXIPLAST. Slibuje to i záměr budoucích investic nového majitele, například do rozšíření sortimentu výrobků a jejich dosahu.

„Získání TEXIPLASTu je plně v souladu s naší strategií, umožní skupině Low & Bonar, aby se stala integrovaným poskytovatelem řešení pro stavebnictví. Navíc poskytne skupině lepší přístup k hlavním středoevropským a východoevropským trhům,” komentuje novou akvizici skupiny Steve Good, CEO společnosti Low & Bonar, který zároveň oceňuje flexibilitu a strategickou polohu společnosti TEXIPLAST, a.s. z Ivanky pri Nitre. 

                                                   

JET Investment

JET Investment se od svého vzniku v roce 1997 specializuje na vyhledávání investičních příležitostí do středně velkých společností z oblasti výrobního průmyslu, které považuje za perspektivní z hlediska jejich potenciálu a návratnosti investic. JET Investment restrukturalizoval nebo reorganizoval přes 15 podniků a stál za dvěma prvními a zároveň největšími soudem povolenými reorganizacemi výrobních společností v České republice. V současnosti spravuje následující významné společnosti: STROJÍRNY POLDI, a.s., PBS INDUSTRY, a.s., MSV Metal Studénka, a.s., Kordárna Plus a.s., Slovkord Plus a.s.

 

Low & Bonar

Low & Bonar PLC je mezinárodní skupina společností se sídlem ve Velké Británii, které se zabývají výrobou a prodejem výrobků, jako jsou příze, tkaniny a vlákna pro průmysl. Low & Bonar operuje na široké škále koncových trhů včetně stavebnictví, stavebních materiálů, dopravy, sportu a volného času, zemědělství a v dalších průmyslových aplikacích. Obrat společnosti Low & Bonar dosáhl v roce 2012 460 mil. Euro.

 

TEXIPLAST

TEXIPLAST, a.s., je předním evropským výrobcem tkaných a pletených geosyntetik pro stavebnictví. Vyrábí specializovaný sortiment geosyntetik na bázi PES, PVA, PP a PA určených pro výstavbu a rekonstrukci silnic, dálnic, letišť, železnic, přístavů a jiných komerčních staveb.

 

Kontakt pro média:

Transparent Communications s.r.o.

Petra Kubíčková

kubickova@transparent.cz

606 201 124

 • Aktuality
 • Zobrazit více
  Hledáme nové zaměstnance do dělnických profesí
  Zobrazit více

  Hledáme nové zaměstnance do dělnických profesí.

  Studovat textilní obor má budoucnost
  Zobrazit více

  Studovat textilní obor má budoucnost, zaměstnání garanturje Kordárna

  Prodej společnosti Texiplast a.s.
  Zobrazit více

  TEXIPLAST z portfolia investiční skupiny JET Investment převezme mezinárodní lídr trhu technických tkanin: Low & Bonar PLC

  Spustili jsme nové stránky
  Zobrazit více

  Vítáme Vás na stránkách internetové prezentace skupiny KORD GROUP.